Без рубрики

Субсидії в Україні

Оплата житлово-комунальних послуг в Україні для багатьох сімей стає важким тягарем і субсидії можуть стати порятунком у такій ситуації.

Субсидія – це цільова (адресна) безповоротна допомога держави громадянам для відшкодування витрат на оплату управління багатоквартирним будинком, користування житлом або його утримання та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія і т.д.). Отримання субсидії не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

Право на отримання субсидії мають громадяни, які проживають в приватних житлових будинках (квартирах, кімнатах), житловому приміщенні (будинку) державного і громадського житлового фонду, гуртожитках і будинках житлово-будівельних (житлових) кооперативів.

Субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу.

Якщо для опалення житлового приміщення одночасно використовується теплова енергія, природний газ або електроенергія, субсидія надається тільки на один вид палива.

Якщо в установленому порядку здійснено відключення споживачів від централізованого теплопостачання і населення для обігріву приміщень використовує побутові електроприлади, то для розрахунку субсидій в опалювальний сезон застосовуються соціальні нормативи користування електропостачанням для індивідуального опалення.

Субсидія не буде призначена, якщо: будь-який із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив покупку земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги (одноразово) з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку на суму, яка на дату покупки (оплати) перевищує 50 тис. гривень.

Виняток становить тільки оплата житлово-комунальних послуг в межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, і розраховується:
– На неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня;
– На опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.

При наявності договору найму (оренди) субсидія призначається з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, і до кінця місяця, в якому закінчується термін дії договору найму (оренди).

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг надається на календарний рік. При цьому субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного року.

Для орендарів житлового приміщення (будинку) субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на термін дії договору найму (оренди) житлового приміщення, але не більше ніж на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням.

У разі звернення із заявою про призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону субсидія призначається з початку такого сезону.

Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації (орендарі – за місцем проживання):
1. заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленими формами;
2. довідка про доходи;
3. договір найму (оренди) житла (при наявності).

Забороняється вимагати від громадян будь-які інші документи.

Соціальна норма володіння чи користування загальною площею житла встановлена ​​в розмірі 13,65 м2 на кожного зареєстрованого в житло і додатково 35,22 м2 на домогосподарство.

Підстави скасування субсидії раніше закінчення терміну, на який вона була оформлена:
– За поданням житлово-експлуатаційних організацій, житлово-будівельних (житлових) кооперативів, об’єднань співвласників багатоквартирного будинку та організацій, що надають житлово-комунальні послуги, якщо громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії, за винятком випадків, пов’язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії і т.д., яка підтверджується відповідними документами
– Якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи (не вказав один з видів доходів) і майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію, в результаті чого йому була надміру перерахована сума субсидії
– В разі переїзду сім’ї в іншу місцевість і настання обставин, які унеможливлюють надання субсидії (зокрема смерть одинокої особи)
– За заявою уповноваженого власника (співвласника) житла, наймачу житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власника (співвласника) житлового приміщення
– Якщо під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства при призначенні субсидії, які вплинули (могли вплинути) на право призначення субсидії або визначення її розміру.

Якщо у вас виникли будь-які питання з приводу порядку оформлення субсидії, права на надання субсидії, заповнення будь-яких документів, професійні юристи нашої юридичної компанії, готові відповісти на всі ваші запитання і надати юридичну допомогу з питань субсидій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *